Podmínky pro zaměstnávání učňů v rámci výkonu školní praxe by měla upravovat smlouva mezi příslušným zaměstnavatelem a školním zařízením, resp. smlouvy s jednotlivými učni. Bez posouzení obsahu těchto smluv nelze jednoznačně váš dotaz zodpovědět.

Obecně v souladu s platnými právními předpisy jsou zaměstnavatelé povinni vytvářet příznivé podmínky pro mladistvé zaměstnance též např. zvláštní úpravou jejich pracovních podmínek. Zaměstnávat mladistvé zaměstnance mohou pouze pracemi, které jou přiměřené jejich fyzickému a rozumovému rozvoji.

Mladiství zaměstnanci nesmí být zaměstnáváni prací přesčas a prací v noci. Výjimečně mohou konat noční práci pouze mladiství zaměstnanci starší 16 let, a to nejvýše v rozsahu 1 hodiny pod dohledem zaměstnance staršího 18 let a tato 1 hodina noční práce musí bezprostředně navazovat na práci připadající podle rozvrhu směn na denní dobu.

Odpolední směna není noční prací, proto se na ni zákaz výkonu práce mladistvým zaměstnancem nevztahuje. V konkrétní situaci doporučuji jednat se školou a zejména se zaměstnavatelem ve smyslu vytvoření příznivějších podmínek pro výkon práce mladistvým zaměstnancem, s ohledem na špatné dopravní spojení ve večerních hodinách, případně doporučuji prostudovat podmínky stanovené shora uvedenou smlouvou mezi školou a zaměstnavatelem, příp. přímo smlouvou mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem.