Okamžité zrušení pracovního poměru zaměstnavatelem dle ustanovení § 55 odst.1, písm. b) zák.č. 262/2006 Sb. (dále jen zákoník práce) je možné v případě, porušil-li zaměstnanec povinnost vyplývající z právních předpisů vztahujících se k jím vykonávané práci zvlášť hrubým způsobem. K okamžitému zrušení pracovního poměru může zaměstnavatel přistoupit pouze ve lhůtě dvou měsíců ode dne, kdy se o důvodu tohoto zrušení dozvěděl a nejdéle do jednoho roku ode dne, kdy tento důvod vznikl. Okamžité zrušení pracovního poměru musí být písemné, řádně doručeno adresátovi a též musí obsahovat přesnou specifikaci důvodu okamžitého zrušení pracovního poměru tak, aby jej nebylo možno zaměnit s jinými důvody. Pokud tyto podmínky stanovené zákoníkem práce zaměstnavatel při okamžitém zrušení pracovního poměru nesplní, jedná se o neplatný právní úkon.

Jestliže zaměstnavatel neplatně okamžitě zrušil pracovní poměr se zaměstnancem a zaměstnanec oznámí bez zbytečného odkladu písemně zaměstnavateli, že trvá na tom, aby jej dále zaměstnával, pak pracovní poměr i nadále trvá a zaměstnavatel je povinen poskytnout zaměstnanci náhradu mzdy či platu ode dne tohoto oznámení. Neplatnost okamžitého zrušení pracovního poměru je možné uplatnit u příslušného soudu pouze ve lhůtě dvou měsíců ode dne následujícího po doručení okamžitého zrušení. Posouzení závažnosti porušení pracovní kázně je vždy závislé na konkrétních okolnostech a finální rozhodnutí o tom, o jakou míru porušení pracovní kázně se jedná, náleží příslušnému soudu.

Pro bližší posouzení vaší situace by bylo nutné znát více konkrétních informací, proto doporučuji před případným dalším právním krokem vyhledat nejdříve právní pomoc.