Podle § 48 zákona č. 262/2006 Sb., ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákoník práce“) může být pracovní poměr rozvázán jen
a) dohodou,
b) výpovědí,
c) okamžitým zrušením,
d) zrušením ve zkušební době.
Český právní řád nezná pojem „dát někomu výpověď dohodou“, předpokládám tedy, že jste dostal od zaměstnavatele výpověď.

podle ustanovení § 52, písm. a), b), c) zákoníku práce může zaměstnavatel dát zaměstnanci výpověď z těchto důvodů:
a) ruší-li se zaměstnavatel nebo jeho část,
b) přemísťuje-li se zaměstnavatel nebo jeho část,
c) stane-li se zaměstnanec nadbytečným vzhledem k rozhodnutí zaměstnavatele nebo příslušného orgánu o změně jeho úkolů, technického vybavení, o snížení stavu zaměstnanců za účelem zvýšení efektivnosti práce nebo o jiných organizačních změnách.

Podle § 67 odst. 1 zákoníku práce zaměstnanci, u něhož dochází k rozvázání pracovního poměru výpovědí danou zaměstnavatelem z důvodů uvedených v § 52 písm. a) a c) nebo dohodou z týchž důvodů, přísluší při skončení pracovního poměru odstupné ve výši nejméně trojnásobku průměrného výdělku. Podle § 67 odst. 3 zákoníku práce vyplácí odstupné zaměstnavatel po skončení pracovního poměru v nejbližším výplatním termínu určeném u zaměstnavatele pro výplatu mzdy nebo platu, pokud se se zaměstnancem nedohodne na výplatě odstupného v den skončení pracovního poměru nebo na pozdějším termínu výplaty.

Na Vašem místě bych se obrátil na naší nebo jinou advokátní kancelář, abyste zjistil, zda je výpověď platná nebo zda došlo k neplatnému rozvázání pracovního poměru. Pokud jste dostal od zaměstnavatele výpověď z důvodu „nadbytečnosti“, tj. podle § 52 písm. c) zákoníku práce, máte nárok na odstupné ve výši nejméně trojnásobku průměrného výdělku. Ideální by bylo, abyste buď sám nebo prostřednictvím svého právního zástupce vyzval zaměstnavatele k tomu, aby Vám vyplatil odstupné. Vedle toho se můžete obrátit na místně příslušný inspektorát práce v souladu se zákonem č. 251/2005 Sb., ve znění pozdějších předpisů.