Pracovní právo patří mezi odvětví soukromého práva. Záleží proto do jisté míry na vás, co si s pracovníkem dohodnete. Řešením ve vašem případě by mohlo být využít ustanovení § 48 odst. 1, písm. a) zákona č. 262/2006 Sb. (dále jen "zákoník práce“), podle něhož jedním ze způsobů rozvázání pracovního poměru je dohoda. Mohl byste samozřejmě jednu z pracovních smluv ukončit dohodou mezi vámi a pracovníkem a druhou změnit formou písemného dodatku podepsaného oběma smluvními stranami tak, aby zde byl specifikován jako druh práce - lektor instruktor. Na vašem místě bych však uzavřel u obou současných pracovních smluv se zaměstnancem dohodu o rozvázání pracovního poměru s datem ke 14. 6. 2009 a zároveň bych podepsal novou pracovní smlouvu s datem účinnosti od 15. 6. 2009.

Při uzavírání pracovního poměru byste neměl zapomenout především na to, že podle § 34 odst. 1 zákoníku práce patří mezi nezbytné náležitosti pracovní smlouvy:

a) druh práce, který má zaměstnanec pro zaměstnavatele vykonávat,

b) místo nebo místa výkonu práce, ve kterých má být práce podle písmene a) vykonávána,

c) den nástupu do práce.

Podle § 34 odst. 3 zákoníku práce je zaměstnavatel povinen uzavřít pracovní smlouvu písemně. Podle § 34 odst. 4 jedno vyhotovení písemné pracovní smlouvy je zaměstnavatel povinen vydat zaměstnanci.